Yeni YouTube Kanalım: Siparişim Nasıl Geldi?

Siparişim Nasıl Geldi? yeni YouTube kanalımdan herkese merhaba!

Genele hitap edebileceğim bir YouTube kanalı kurma planımın olduğu gibi birkaç genel / niş alanda daha YouTube kanalı açmak istiyorum. 2019’un özetinde yeni bir YouTube kanalı açacağımdan bahsetmiştim. Çünkü genele hitap eden içerikler insanların düşündükçe muhakeme yeteneğini kaybedecek kadar iyi bir pazara sahip.

Okumaya devam et Yeni YouTube Kanalım: Siparişim Nasıl Geldi?

Temmuz Ayında Okuduklarım – 2020

Temmuz ayında okuduklarım kitaplar ile kitap okuma konusunda kaslarımı geliştirdim. Okuduğum kitapların bu noktada çok önemli olduğunu bir kez daha fark ettim. Bu ay beni en çok Orijinaller kitabı zorladı.

Neyse ki ayın sonuna doğru toparlayabildim…

Geçen seneye göre çok verimli geçiriyorum. Nisan, Mayıs ve Haziran’da Neler Yaptım? yazısında ikinci çeyrekte yaptıklarıma bakabilirsiniz.

Temmuz ayında okuduklarım kitaplar;

Okumaya devam et Temmuz Ayında Okuduklarım – 2020

Nisan, Mayıs ve Haziran’da Neler Yaptım?

2020 yılı giderek piştiğim bir yıl olmaya devam ediyor. Bu pişme ile OKR hayatımı şekillendirmeye devam ederek, neler yaptım yazısını doğurmaya başladı. İlk çeyrekte yaptığım hatalardan ders çıkartarak ikinci çeyreği biraz daha hasarlı atlattığımı düşünüyorum.

Okumaya devam et Nisan, Mayıs ve Haziran’da Neler Yaptım?

Haziran Ayında Okuduklarım – 2020

Bol aksiyonlu ve verimli bir ayı geride bıraktım. Mayıs ayının yazısında bahsettiğim gibi düzenli yazı yazma alışkanlığı tam olarak kazandım.

Günde 300 kelime yazarak hem Street Fighter oynuyorum hem de yazı yazma kasımı güncel tutarak yüklemlerimi geliştiriyorum.

Ofise geri taşınma ve genel yoğunluktan sebep kitap okuma konusunda yine vasat bir ay geçirdim.

Haziran ayında okuduklarım şu şekilde;

Okumaya devam et Haziran Ayında Okuduklarım – 2020

YouTube Sponsorluk Modeli ile Ek Gelir Elde Edin

YouTube’a Katıl özelliğinin gelmesiyle beraber YouTube sponsorluk ile bambaşka bir seviyeye gelmeye başladı. Her ne kadar YouTube’un kitlesi buna alışamamış olsa bile zamanla alışacağını düşünüyorum.

Twitch’de görmeye alışkın olduğumuz bağışlar ve uzun süreli abonelikleri burada da zamanla göreceğiz.

Okumaya devam et YouTube Sponsorluk Modeli ile Ek Gelir Elde Edin

Mayıs Ayında Okuduklarım – 2020

Düzenli kitap okuma alışkanlığımın yanı sıra düzenli yazı yazma alışkanlığı edinmeye başladım. Herkes Yazabilir kitabı bu süreci tetikleyen bir eser oldu.

Bu ay Şubat ayında yaşadığım gibi bir vasatlık yaşadım. Hedefimin üstüne çıkamayıp hedefimde kaldım. Düzenli yazı yazmak gibi bir alışkanlık kazandım için bu süreci biraz olsun kotardığını düşünüyorum.

Mayıs ayında okuduğum eserler şu şekilde;

Okumaya devam et Mayıs Ayında Okuduklarım – 2020

YouTube İçerik Üretiminde 4 Yıl, 10 Milyon Dakika (Mini Başarı Hikayesi)

2015 yılında YouTube içerik üretimi serüvenine başlama kararı verdiğimde her şey toz bulutundan ibaretti. İlk günden beri bu hedefe ulaşma heyecanının verdiği acı ve mutluluk ilişkisi beni ayakta tutan motivasyondu. Motivasyon ve büyüme eğrisi beni bu günlere kadar getirdi. 

Okumaya devam et YouTube İçerik Üretiminde 4 Yıl, 10 Milyon Dakika (Mini Başarı Hikayesi)

Nisan Ayında Okuduklarım – 2020

Kitap okuma alışkanlığımı artık tam anlamıyla kazandığımı düşünüyorum. Günde 30-40 sayfa kitap okumak günlük bir alışkanlığım haline geldi. 

Sene başında çıktığım bu yolda güzel bir yol kat ettiğimi düşünüyorum. Çevremdeki arkadaşlarım benden kitap önerisi istemesi bu süreci daha eğlenceli kılmaya başladı.

Bu ay 4 kitap okuyarak Mart ayında okuduğum gibi hedefimi 1 artırdım. Aslında 2 artırabilirdim. Tam Benim Tipim kitabı bu süreci biraz yavaşlattı diyebilirim. 

Okumaya devam et Nisan Ayında Okuduklarım – 2020

İkna edilmişlerle yola çıkılmaz! Yola, inanmışlarla çıkılır..

Aslında bu yazıyı iki hafta önce yazmayı planlıyordum. Bu süreçte yanılma ihtimalimi bolca düşünme fırsatım oldu. Sonuçta her insan gibi benim de hata yapma şansım vardı. Bununla paralel olarak yanlış kararlar verme konusunda ön yargılı olma ihtimalim vardı.. Ne yazık ki mükemmel bir varlık değiliz. Hepimizin bir kusuru var.

Okumaya devam et İkna edilmişlerle yola çıkılmaz! Yola, inanmışlarla çıkılır..

Ocak, Şubat ve Mart’ta Neler Yaptım?

2019 yılı benim için dirildiğim bir yıldı. Onun için geçtiğimiz 1. çeyrekte daha planlı ve hedefli gitmeye özen gösterdim. 2019’un sonunda 1 yıllık 2020 planlarımı yapmaya başladım. Aslında bu yazıyı hedef ve çıktı olarak yazmayı düşünüyordum ama yaptığım planları uygulayacağım sağlıklı bir metodoloji bulamadığımdan sebep sene başında yazamadım. Neyseki imdadıma Furkan Açıkgöz yetişti de beni OKR ile tanıştırdı. 

Bu yazımda 2020’nin 1. çeyreğinde yani Ocak, Şubat ve Mart’ta neler yaptığım konusunda bir z raporu hazırladım.

Okumaya devam et Ocak, Şubat ve Mart’ta Neler Yaptım?